ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13568129
*
nr 1356 8129
Spegel
30-tal, slipat glas, 96x45 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 18:18:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 21:58:57
1
200 kr
25/10 17:00:20
2
400 kr
26/10 13:05:04
3
450 kr
26/10 17:55:19
4
1.000 kr
26/10 18:05:55
5
600 kr
26/10 18:05:55
4
700 kr (Budbetjänt)
26/10 18:11:38
3
1.000 kr
26/10 18:11:38
4
1.000 kr (Budbetjänt)
26/10 18:13:19
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38
-
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:23
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:43
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1356 8129
Spegel
30-tal, slipat glas, 96x45 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/10 21:58:57 | 1 | 200 kr |
25/10 17:00:20 | 2 | 400 kr |
26/10 13:05:04 | 3 | 450 kr |
26/10 17:55:19 | 4 | 1.000 kr |
26/10 18:05:55 | 5 | 600 kr |
26/10 18:05:55 | 4 | 700 kr (Budbetjänt) |
26/10 18:11:38 | 3 | 1.000 kr |
26/10 18:11:38 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
26/10 18:13:19 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38 -
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:23 -
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:43